IT Network Engineer - Τεχνικός Δικτύων Η/Υ

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Εγκατάσταση δικτύων σε εγκαταστάσεις πελάτων
  • Τεχνική υποστήριξη για προβλήματα που ανακύπτουν σε hardware και software πελάτων (On-Site & Remote)
  • Παρακολούθηση και εξασφάλιση ορθής λειτουργίας IT Συστημάτων πελάτων μέσω Monitoring System
  • Υποστήριξη χρηστών μέσω Support Desk σύστημα
  • Συντήρηση, αναβάθμιση και επέκταση υποδομών ΙΤ/Datacenter πελατών.

 Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΙΕΚ/ΤΕΙ/ΑΕΙ στην πληροφορική ή σε αντίστοιχο κλάδο
  • Γνώσεις δομημένης καλωδίωσης
  • Καλή γνώση δικτύων Η/Υ (TCP/IP, Routing, DNS, Firewalls, Servers, Voip Τηλεφωνία, Wifi)
  • Καλές γνώσεις λειτουργικών συστημάτων Microsoft Windows Server, Linux
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Αποτελεσματική διαχείριση χρόνου, συνέπεια και υψηλό αίσθημα ευθύνης
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Καλή γνώση της γερμανικής γλώσσας θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα
  • Δίπλωμα Οδήγησης
  • Διαθεσιμότητα για επαγγελματικά ταξίδια

 Παροχές:

  • Ευχάριστο και οργανωμένο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση και επιμόρφωση
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Δυνατότητα εργασίας Home Office κατόπιν συνεννόησης

Αν ενδιαφέρεστε να εργαστείτε σε έργα σε όλο τον κόσμο και να γίνετε μέλος της διεθνής ομάδας μας, περιμένουμε το βιογραφικό σας υποβάλλοντας το μέσω email στο hr@neteco.gr